Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi

Proje Dondurma Talepleri Hakkında Duyuru-03.11.2023

Proje yürütücüleri devam eden projelerinde gerekçesini ve süresini belirterek en fazla 12 ay süreyle proje dondurma talebinde bulunabilmektedirler.

Lisans, yüksek lisans veya doktora projelerinde, projede görevli araştırmacı/öğrenci eğer öğrenim kaydını dondurursa proje yürütücüsü ilgili akademik birim yönetim kurulu kararını da dilekçesine ekleyerek öğrencinin tekrar öğrenime başlayacağı süreye kadar proje dondurma talebinde bulunmalıdır. Böylece proje bitiş tarihi/sonuç raporu teslim tarihi, projenin dondurulduğu süre kadar ertelenecektir.


Proje Dondurma Talep Adımları:

1- BAP Otomasyon üzerinde proje içerisinde soldaki menüde Diğer Ek Talepler sekmesinden  Proje Dondurma Talep Formu seçilerek açılan pencere içerisindeki alanlar doldurulmalı ve talep formunun açıklama kısmına proje dondurma talebinin sebebi detaylı olarak yazılmalıdır ve proje dondurma talep formu içerisinde "Dosya Seç" kısmından kayıt dondurma ile ilgili akademik birimin aldığı Yönetim Kurulu Kararı (taranmalı veya net bir şekilde fotoğrafı çekilerek) ek olarak yüklenmelidir. Daha sonra talep formu kaydedilmeli ve onayla-gönder işlemi yapılmalıdır. 

2- BAP Otomasyonda oluşturulan Proje Dondurma Talep Formunun gönderimi için EBYS üzerinde Evrak-Diğer-Kişisel Dilekçe (E-İmzalı) kısmından dilekçe oluşturularak, dilekçe ekine 

(1) Proje Dondurma Talep Formu (Bu form otomasyondan bilgisayara indirilerek ıslak imza yapılmadan doğrudan eklenebilir)  

(2) Öğrencinin Kayıt Dondurma Kararı (Bu belge taranarak veya net şekilde fotoğrafı)

eklenerek Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimine gönderilmelidir.


- Gönderilen dilekçenin EBYS de Evrak Arama- Detaylı Evrak Arama yapılarak "Kimin Üstünde" kısmından sevk edilen personel görülerek gerekirse teyit veya bilgi için iletişime geçilebilir.


Talep Oluşturma ve Gönderim İşlemleri Ekran Görüntülerine Erişmek İçin Tıklayınız.


SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı